Προκήρυξη για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς

για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή

Α. ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

ΤΟΠΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ: ΦΥΛΑΚΕΣ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΠΑΤΡΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 17-3-2017                                              ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 7:30

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 17-3-2017                                                ΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 21:30

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ: 50                                         ΤΑΞΕΙΣ: Α΄ και Β’

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: 5

Β. ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

Ώρα 7:30  Αναχώρηση από Ευηνοχώρι  για Άγιο Στέφανο χωρίς ενδιάμεση στάση. Άφιξη στις Φυλακές Αγίου Στεφάνου στις 9:30 πμ. Αναχώρηση από Φυλακές Αγίου Στεφάνου στις 12.15 μμ. Άφιξη στο Πανεπιστήμιο Πατρών και συγκεκριμένα στο Μουσείο Παιδείας και στο Αρχαιολογικό Μουσείο. Αναχώρηση από Πανεπιστήμιο Πατρών στις 2.00 μμ για την πόλη της Πάτρας. Ελεύθερος χρόνος στην Πάτρα. Αναχώρηση για Ευηνοχώρι στις 8.00 μμ.

Απαιτήσεις Προσφοράς

Η προσφορά θα πρέπει οπωσδήποτε να περιέχει τα παρακάτω στοιχεία:

1. Σαφής αναφορά του μεταφορικού μέσου και τυχόν πρόσθετες προδιαγραφές (να υποβληθεί άδεια κυκλοφορίας – βεβαίωση ΚΤΕΟ ).
  2. Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  3. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας των συμμετεχόντων στην εκδρομή.
  4. Αναφορά της τελικής συνολικής τιμής της μετακίνησης αλλά και του κόστους ανά μαθητή συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  5. Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί τους κανόνες ασφαλείας και να έχει έγκριση ΚΤΕΟ.

Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα θα πρέπει να καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο, στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο που θα πραγματοποιήσει τη μετακίνηση το αργότερο μέχρι την Τρίτη 14-3-2017, ώρα 11:30 πμ.

Αποσφράγιση προσφορών  Τρίτη 14-3-2017, και ώρα 12:30 μμ.

της σχολικής μονάδας

Η προκήρυξη εδώ