Ευχαριστήρια Επιστολή

O Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ημερήσιου Γενικού Λυκείου Ευηνοχωρίου με την παρούσα επιστολή εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στην κυρία Αθανασία Γονή για τη σημαντική δωρεά μεγάλου αριθμού βιβλίων για τη σχολική μας βιβλιοθήκη. Τα τελευταία χρόνια γίνεται προσπάθεια ενίσχυσης της σχολικής βιβλιοθήκης με αγορά νέων εκδόσεων, αποδοχή δωρεών, καταγραφή των υπαρχόντων τίτλων και ανάρτησή τους – από τη φετινή σχολική χρονιά – στην ιστοσελίδα του σχολείου έτσι ώστε να είναι προσβάσιμος σε κάθε μαθητή ο πλήρης κατάλογος των βιβλίων.

Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη ευγνωμοσύνης και εκτίμησης έναντι της ευγενικής πράξης της κ. Γονή, που αποκτά ιδιαίτερη σημασία στην προσπάθειά μας για τη δημιουργία μιας αξιόλογης σχολικής βιβλιοθήκης που θα στηρίζει τους μαθητές του σχολείου μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του  Γενικού Λυκείου Ευηνοχωρίου