Μαθητές του ΓΕΛ Ευηνοχωρίου Ξεχωρίζουν στους Πανελλήνιους Αγώνες Κλασικού Αθλητισμού

Το Λύκειο Ευηνοχωρίου συμμετείχε στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Λυκείων ατομικών αθλημάτων – Α΄ φάση Κλασσικού Αθλητισμού μαθητών – τριών Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων σχολικού έτους 2023 – 2024 που διεξήχθησαν στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αγρινίου (ΔΑΚ) την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από 11 μαθητές οι οποίοι κατέλαβαν τις εξής θέσεις ανά αγώνισμα:

1. Ψαθάς Παναγιώτης – 800μ. – 1ος
  2. Μουζακίτης Δημήτριος 800μ. -2ος
  3. Μαστροκώστας Κων/νος – Άλμα εις μήκος -2ος
  4. Μαυραγάνης Απόστολος – Σφαίρα – 2ος
  5. Τσεκούρας Χαράλαμπος – Άλμα εις μήκος – 3ος
  6. Μακρής Παναγιώτης – 400μ. – 3ος
  7. Καπάιος Αλέξιος – 400μ. -4ος
  8. Τσακάλης Ανδρέας – 5000μ. – 5ος
  9. Βοτσαΐτης Γεράσιμος Αθανάσιος – 3000μ- 5ος
  10. Γεωργίου Ηλίας – 200μ. – 5ος
  11. Βασκαντήρας Ηλίας – 100μ. – 6ος

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Δ/ντής θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια στους μαθητές μας τόσο για τη συμμετοχή τους όσο και για τις επιτυχίες τους στους πανελλήνιους αγώνες κλασικού αθλητισμού. Οι επιδόσεις τους αντανακλούν το ταλέντο και την αφοσίωσή τους προς την επίτευξη των στόχων τους. Θα θέλαμε επίσης να δώσουμε συγχαρητήρια μας στην καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κα Νούλα Βασιλική για την βοήθειά την στην προσπάθεια που κατέβαλαν οι μαθητές μας.

Αφήστε ένα σχόλιο